Mgr Piotr Durbajło

Pokój: 1756

Kontakt: piotr@durbajlo.email

Biogram: magister inżynier, absolwent m.in. Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania, Akademii Obrony Narodowej, Szkoły Głównej Handlowej. Od ponad 15 w administracji rządowej zajmuję się teleinformatyką, rejestrami państwowymi, systemami łączności, a także realizacją projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej (wdrażał pilotażowy system lokalizacji numerów alarmowych, zintegrowany system łączności m.in. na potrzeby wizyty Ojca Świętego w Polsce oraz system łączności specjalnej przez przewodnictwem Polski w Radzie UE, autor analiz i ocen eksperckich z obszaru projektów teleinformatycznych w administracji publicznej). Pełnił stanowiska kierownicze w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. Za działalność zawodową otrzymał liczne odznaczenie państwowe i resortowe.

Związany naukowo z Wojskową Akademią Techniczną oraz Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Twórca, współtwórca oraz uczestnik projektów badawczo-rozwojowych z obszaru kryptologii, cyberbezpieczeństwa, ochrony informacji. Przez 4 lata zasiadał także w Komitecie Sterującym Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz był recenzentem KE projektów z obszaru bezpieczeństwa. Obecnie członek Rady Naukowej Instytutu Łączności Państwowego Instytutu Badawczego.

Autor publikacji z obszaru cyberbezpieczeństwa, e-administracji, zarządzania kryzysowego.

Wykładowca na WPiA UKSW (przedmioty „Fundusze strukturalne i systemy finansowania UE”, „Cyberbezpieczeństwo w sferze e-usług publicznych”, „Nielegalny dostęp do informacji w relacjach międzypaństwowych” )

Zaintersowania badawcze: zaawansowane technologie teleinformatyczne i ich bezpieczeństwo, zarządzanie ryzykiem w projektach z obszaru ICT, systemy finansowania ze środków UE jako narzędzie wsparcia innowacyjności w Polsce, korelacja aspektów prawnych i technicznych budowy bezpieczeństwa e-usług administracji publicznej.

Wybrane publikacje:

1. Studnia Bezpieczeństwo Narodowe, ISSN 2082-2677, sekretarz rady – zastępca redaktora naczelnego w zakresie Kryptologia i Cyberbezpieczeństwo
  2. Analiza zmian w Ustawie Prawo Telekomunikacyjne oraz Rozporządzenia wynikającego z art. 5 ust. 4 Pt, ISSN 2080-1335, Przegląd Bezpieczeństwa Wewnętrznego – nr 3(2) 2010
  3. Standardy bezpieczeństwa dokumentów państwowych, ISBN 978-83-929271-3-6, 2011, redaktor wydania, współautor
  4. Model utrzymania Systemów ICT w administracji publicznej na przykładzie wybranych systemów administracji publicznej – 2008, recenzent prof. Jan Goliński
  5. Zarządzanie Bezpieczeństwem Państwa w kontekście zadań administracji publicznej, pod kierownictwem zespołu naukowego dr. Bernarda Wiśniewskiego, recenzent dr.hab. K.Jałoszyński